top of page

   Уже через тиждень настануть довгоочікувані канікули для школярів, які із нетерпінням їх чекають. Це час, який дається дітям, щоб вони відпочили від уроків та підручників, можливість провести дні з максимальною користю. Це шанс побачитися з бабусею (якщо вона живе в іншому місті), подихати свіжим повітрям, організувати культурне дозвілля.

    Це, звісно, радість, але для батьків - це нові турботи, вони змушені вигадувати, чим розважити свою дитину протягом тижня. Активний відпочинок або розвиваючі курси, спортивні ігри або читання книг - вибір залежить виключно від самої дитини, її характеру, уподобань та інтересів.

     Знаючи дати канікул, можна взяти невелику відпустку комусь із батьків і відправитися в невелику подорож найкрасивішими і цікавими місцями України, але в умовах карантину, це, поки, не можливо, тому спробуйте подорожувати онлайн, хоча, звісно, враження будуть не такі вражаючі, але щось цікаве та нове для себе Ви відкриєте.  

   Якщо Ви нікуди не плануєте виїзджати із міста, важливо скласти розпорядок дня. Адже буде велика спокуса поспати довше або витратити весь день на гру на планшеті чи спілкуванню у соцмережі з друзями. Важливо зайнятися чимось цікавим, наприклад, захоплюючим завданням-квестом, головоломкою, настільною грою, прогулянкою по місцевих визначних пам'ятках.

   Реалізуйте свої творчі ідеї! Скажімо, не пожалкуйте кілька днів на вивчення основ живопису, відвідайте музей, захід у міській бібліотеці. Варіантів безліч, фантазуйте! Перетворіть канікули на калейдоскоп пригод. Нехай один день буде присвячений тривалій прогулянці парками міста; другий - читанню у незвичайних умовах: зараз дуже поширені клуби за інтересами, інтерактивні бібліотеки і коворкінг; третій - закупівлі продуктів та приготуванню смачненького; четвертий - незвичайній екскурсії, проте, не забувайте про карантинні обмеження.

   Хлопцям, які обожнюють конструювати, сподобається авіамоделювання, чи складати конструктори "Лего".

Можна вибрати спортивну секцію. Якраз є час відвідати кілька гуртків й визначитися, що Вам подобається найбільше.

   Для випускників є час для підготовки до ЗНО, можливість обрати ВУЗ для отримання майбутньої професії. Відвідайте тренінги з визначення майбутньої професії, Вам допоможуть визначити свої здібності й таланти, фахівці підкажуть, у якому напрямку рухатися.

   Але ніщо не замінить дітям часу, проведеного з батьками. Тому мами й тата, проведіть хоча б один день разом із своєю дитиною на канікулах, приділіть їй увагу. Наприклад, якщо буде тепла та сонячна погода, можна вирушити на природу на пікнік та запросити друзів - це взагалі справжня пригода для дитини будь-якого віку. Повірте, такий відпочинок точно запам'ятається. Тільки так дитина відчуватиме, що її люблять.

   А як Ви будете проводити канікули?

Вероніка Сич, Таїсія Ушакова

22.jpg

                         З 8 березня, дорогі жінки!

Безымянный.jpg

      Нехай у цей березневий день посміхаються всі навколо,

нехай всі дивляться на Вас із захопленням і, яка не була б за вікном погода,

хай у Вашому серці буде світло та ясно

від уваги й любові друзів, рідних й коханих.

Відчуйте у свято 8 березня себе королевою,

і залишайтесь нею назавжди!

Нехай весна розквітає в душі

і наповнює її радістю та красою!

Нехай це свято залишить безліч яскравих вражень і гарних, романтичних моментів!

Нехай неможливе – стане можливим!

Успіхів і радості у всьому!

                 3 березня - Всесвітній день письменника

   Щорічно 3 березня в усіх країнах відзначається Всесвітній день письменника – професійне свято літераторів (World Day of the writer). Повна назва цього свята Всесвітній день миру для письменника. Це свято відзначається не лише письменниками, а вважається професійним святом усіх представників «четвертої влади». Це - літературні асоціації і об'єднання, редактори, коректори, критики, культурологи, журналісти, викладачі, студенти та випускники філологічних навчальних закладів, любителі читання. Крім того, часто до цього дня приурочені церемонії вручення різних літературних премій і вшанування літературних діячів, які найбільш відзначилися.

   Хоч професія письменника з'явилася багато століть назад, майстри слова отримали своє свято лише у 1986 році на засіданні 48 конгресу Міжнародного ПЕН-клубу. Відтоді Всесвітній день письменника відзначають щорічно 3 березня.

   Наприклад, Тарас Шевченко за своє життя написав 237 віршів і поем, Микола Гоголь працював над створенням «Мертвих душ» тільки стоячи. Сьогодні в світі налічується близько 150-200 тисяч професійних письменників, і пишуть вони більш ніж 150 мовами.
   З цих нечисленних фактів зрозуміло — професія письменника нелегка, багатогранна і заслуговує глибокої поваги. Саме тому і був створений Всесвітній день письменника. Його святкування ініціював ПЕН-клуб (PEN International) — правозахисна організація, яка об’єднує професійних письменників, які працюють у різних жанрах літератури.
Всесвітній день письменника відзначають не лише романісти, прозаїки, поети, памфлетисти, публіцисти, фантасти, фейлетоністи, новелісти, есеїсти та інші майстри слова. Його по праву вважають своїм журналісти, історики та блогери. У цей день вони збираються, щоб обговорити тенденції сучасної літератури, нагородити найталановитіших авторів, послухати нові вірші та уривки романів своїх колег.

день письменника-2018.jpg
unnamed.jpg

     Сьогодні, 25 лютого виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки - української поетеси, драматурга і громадської діячки, класика української літератури.

     Леся Українка — одна з найвизначніших постатей в історії української літератури. По собі вона залишила великий літературний доробок - вражаючі поеми, прозові твори, вірші, публіцистичні статті, переклади світової класики.

preview_w698zc0.jpg

З днем святого Валентина!

 

 Життя - це любов! Без любові немає життя, немає продовження роду. Ми любимо з самого народження - маму, тата, день і ніч, сонце і дощик, тепло і холод, життя... Любити і бути коханим - найбільше щастя, і іншого не треба!
Усіх, у кого серце переповнене коханням!  Бережіть любов, довіряйте своїй другій половинці, будьте терплячими, адже любов - тендітна посудина, що потребує дбайливого ставлення. Це велике щастя мати можливість любити, мати свою половинку, дарувати один одному радість спілкування. Тоді життя стає  прекрасніше! Зберігайте ваші почуття, які гордо іменуються словом Любов!  Нехай у житті буде любов, пристрасна, ніжна, ласкава, чуттєва, п'янка. 

З днем всіх закоханих!

e2a413fc35ac7dc8f912779188548012.gif

   До 24 січня на період нового локдауну школи для учнів зачинені. У деяких містах  продовжили канікули, деякі заклади перейшли на дистанційне навчання. Залежно від того, як буде розвиватися пандемія, багато учнів можуть знову перейти на навчання вдома. Як зробити цей процес максимально комфортним - читайте в нашому матеріалі

   Дистанційне навчання стало новим і стресових випробуванням як для батьків, вчителів та адміністрації освітніх закладів. Стрес знижує продуктивність, тому його треба намагатися знижувати.

Поради з дистанційного навчання для батьків:

- Підтримувати комунікацію з класним керівником, який моніторить ситуацію і є посередником між викладачами, батьками, адміністрацією. Зручно використовувати месенджери: Вайбер, Телеграм. Але не потрібно забувати про часові рамки.

- Обмінюватися інформацією з учителем на рівні фактів, а не емоцій. Є проблема - треба її констатувати, але без негативу.

- Молодших школярів треба контролювати і допомагати. Якщо виникла необхідність, звертатися до вчителя, який може витратити час уроку на пояснення технічних питань. У той же час багато учнів розбираються в гаджетах краще викладача.

- Якщо в сім'ї 2 або більше дітей, яким потрібно одночасно займатися, треба якомога раніше повідомити про це класному керівнику. Можна підлаштувати графік в індивідуальному порядку або комбінувати екранний час з завданнями, які можна зробити в зошиті, і так далі. Можливі індивідуальні консультації вчителя.

- Мотивувати дитину до навчання. Розповідати, як ті чи інші знання знадобляться в реальному житті.

- Робити зарядку.

Санітарний регламент для установ загальної середньої освіти, який діє з 1 січня 2021, обмежує час безперервної роботи з гаджетами:

§ ▪ для учнів 1 класу - не більше 10 хвилин;

§ ▪ для учнів 2-4 класів - не більше 15 хвилин;

§ ▪ для учнів 5-7 класів - не більше 20 хвилин;

§ ▪ для учнів 8-9 класів - 20-25 хвилин

§ ▪ для учнів 10-11 (12) класів на 1 годину занять - до 30 хвилин, на 2 години занять - 20 хвилин

§ ▪ при навчальних заняттях для учнів 10-11 (12) класів - не більше 25-30 хвилин на першому навчальному занятті і не більше 15-20 хвилин на другому навчальному занятті.

   Тому вчителям радять поєднувати 5-10 хвилин завдання, коли учень безпосередньо дивиться на екран, з іншими видами активностей. Коротко викласти інформацію або перевірити знання в цікавій формі допоможуть такі сервіси:

§ Всеукраїнська школа онлайн - відеоуроки, тести і завдання для школярів 5-11 класів. Матеріал викладено стисло.

§ Padlet - віртуальна дошка, яку можна заповнювати своїми постами, зображеннями.

§ Quizzes, Quizzland - можна створювати опитування, тести, вікторини для перевірки знань.

§ Linoit - віртуальна дошка для навчальних матеріалів і фідбека.

§ Тут можна підключити державні безкоштовні електронні щоденники і журнали. Також зручно, на думку учасників сесії, працювати з Google Classroom - можна створювати та впорядковувати завдання, ставити і коригувати оцінки (в електронному щоденнику для цього є тільки півгодини), спілкуватися. Zoom для відео-зв'язку останнім часом критикують, адже були випадки, коли за посиланням заходили сторонні люди і зривали уроки. Але педагоги вважають його зручним і радять дотримуватися правила безпеки: використовувати паролі, ідентифікатори, зал очікування. Діти повинні бути підписані своїми іменами і прізвищами.

Джерело:

https://freeradio.com.ua/ru/kak-perezhyt-dystantsyonnoe-obuchenye-sovety-pedahohov-dlia-rodytelei-y-uchytelei/

З Новим роком, друзі!

Щиро бажаю, щоб він був для Вас по-домашньому теплим, наповнений новими можливостями і перемогами. 

Сподіваюся, в минулому залишаться маски і соціальна дистанція, і ніщо не буде нам заважати бути разом.

Незважаючи на непростий 2020-й,

наша команда впевнено входить в новий рік з оптимізмом дивиться в майбутнє - у нас обов'язково все вийде.

Міцного здоров'я, миру,

добра і благополуччя Вам і вашим родинам.

Нехай усі мрії здійснюються!

З повагою,

директор О.О. Лавренко

изображение_viber_2020-12-29_12-14-312.j

З прийдешніми святами!

    Новий Рік - це казковий час, коли все оновлюється і починається з початку, тому, в це свято, ми від щирого серця хочимо побажати всім Вам чудових відкриттів, нових звершень і тріумфу у всіх справах! Нехай улюблені і рідні завжди будуть поруч, посмішка не сходить з обличчя, а всі святкові дні проходять на ура!

Бажаємо, щоб 2021-й подарував багато радості і щасливих моментів. Нехай здійсняться найзаповітніші мрії і у всіх справах Вас супроводжує удача!

Залиште всі негаразди позаду і в цю новорічну ніч повірте в диво,

воно обов'язково здійсниться!

    З Новим роком та Різдвом Христовим!

з повагою,

редакція шкільної газети

"Двічі Два"

Раді вітати Вас на нашому сайті!
 
  Клуб «Журналіст» функціонує вже протягом двадцяти років. Газета «Двічі Два» єдина шкільна газета в місті Бахмут. За цей час із клубу випустилось багато талановитих дітей, які вже навчаються у вищих навчальних закладах. 
   Клуб розвиває багато навичок та виховує патріотизм, лідерські якості. Наші журналісти беруть участь у разноманітних форумах та тренінгах. Головна мета клубу - це збирати та обробляти шкільну інформацію, а потім доносити інформацію та новини до учнів за допомогою сторінок нашої газети. 
 Журналісти «ДД» неодноразово брали та беруть участь у Всеукраїнських та регіональних фестивалях, де вчаться багато новому та діляться своїм досвідом з іншими учасниками.           
    Члени клубу «Журналіст» мають багато відзнак та завжди отримують призові місця у різноманітних конкурсах. 
  Юні журналісти і самі проводять цікаві марафони для дітей аби заохочувати нових людей до клубу, беруть участь у різноманітних акціях та ярмарках. 
     Попереду у журналістів багато цікавої та різноманітної робо
ти

Як "пережити" дистанційне навчання:

поради педагогів для батьків і вчителів

Чим зайняти на канікулах?

Корисні поради від редакції газети «Двічі Два»

bottom of page